Videoproduktionen 2016

RUNNING ORDER BAND LOCATION
17.12.2016
ab 21:50 Uhr
UNGOD SKULLCRUSHER
DRESDEN
16.12.2016
ab 21:30 Uhr
BITCHHAMMER SKULLCRUSHER
DRESDEN
18.11.2016
ab 22:00 Uhr
SERGEJ DUNAEV WEINHANDEL APPENRODT
WEIMAR
11.11.2016
ab 18:00 Uhr
CHINA MOSES ERLWEIN CAPITOL
DRESDEN
10.11.2016
ab 18:00 Uhr
JASMIN TABATABAI & DAVID KLEIN ERLWEIN CAPITOL
DRESDEN
06.11.2016
ab 20:00 Uhr
FANFARE CIOCARLIA ERLWEIN CAPITOL
DRESDEN
15.10.2016
ab 24:30 Uhr
PVD CHEMIEFABRIK
DRESDEN
15.10.2016
ab 23:00 Uhr
KLOSTEIN CHEMIEFABRIK
DRESDEN
30.09.2016
ab 19:35 Uhr
MORONIC SKULLCRUSHER
DRESDEN
30.09.2016
ab 18:15 Uhr
BLOODPUNCH SKULLCRUSHER
DRESDEN
18.09.2016
ab 15:00 Uhr
2. INTER-RELIGIÖSES FRIEDENSKONZERT KREUZKIRCHE
DRESDEN
12.09.2016
ab 19:00 Uhr
JÖRG SEIDEL BROCKMANN & KNOEDLER
DRESDEN
10.09.2016
ab 25:11 Uhr
ARBOR IRA OPEN AIR
FRAUREUTH
09.09.2016
ab 25:11 Uhr
BLACKWATER OPEN AIR
FRAUREUTH
09.09.2016
ab 20:23 Uhr
SCREAMING FOR JOEY OPEN AIR
FRAUREUTH
04.09.2016
ab 14:30 Uhr
FLORIAN BETZ FOLKLORUM
KULTURINSEL EINSIEDEL
03.09.2016
ab 14:00 Uhr
DER SCHWARZE HAHN FOLKLORUM
KULTURINSEL EINSIEDEL
02.09.2016
ab 18:30 Uhr
STELLMÄCKE & TROTZBAND FOLKLORUM
KULTURINSEL EINSIEDEL
28.08.2016
ab 18:00 Uhr
MR. TWIST HECHTFEST
DRESDEN
06.08.2016
ab 24:00 Uhr
WÆLDER INSECTLOUNGE
OEDERAN
06.08.2016
ab 22:30 Uhr
FAI BABA INSECTLOUNGE
OEDERAN
06.08.2016
ab 21:15 Uhr
DIRTY BLONDES INSECTLOUNGE
OEDERAN
06.08.2016
ab 20:00 Uhr
WARPED CROSS INSECTLOUNGE
OEDERAN
06.08.2016
ab 18:45 Uhr
BLOND INSECTLOUNGE
OEDERAN
06.08.2016
ab 17:30 Uhr
UNDENKBAR INSECTLOUNGE
OEDERAN
06.08.2016
ab 16:15 Uhr
DINKEL BEATS INSECTLOUNGE
OEDERAN
06.08.2016
ab 15:45 Uhr
MAX RADEMANN INSECTLOUNGE
OEDERAN
05.08.2016
ab 24:30 Uhr
GEORG AUF LIEDER INSECTLOUNGE
OEDERAN
05.08.2016
ab 23:00 Uhr
WHO KILLED BRUCE LEE INSECTLOUNGE
OEDERAN
05.08.2016
ab 21:45 Uhr
ODD COUPLE INSECTLOUNGE
OEDERAN
05.08.2016
ab 20:30 Uhr
TINY GHOSTS INSECTLOUNGE
OEDERAN
05.08.2016
ab 19:15 Uhr
TRY AGAIN INSECTLOUNGE
OEDERAN
05.08.2016
ab 18:00 Uhr
FRITZ PAULI INSECTLOUNGE
OEDERAN
30.07.2016
ab 17:20 Uhr
AL GORE RIEDFEST
ROHR
30.07.2016
ab 16:30 Uhr
ROTTING BOWELS RIEDFEST
ROHR
29.07.2016
ab 24:00 Uhr
OLD MAN COYOTE RIEDFEST
ROHR
29.07.2016
ab 20:30 Uhr
FAR AWAY TOWN RIEDFEST
ROHR
29.07.2016
ab 17:30 Uhr
MERCY KILLER RIEDFEST
ROHR
09.07.2016
ab 24:10 Uhr
RASTA KNAST STÖRFAKTOR
ZWICKAU
09.07.2016
ab 23:00 Uhr
ARGIES STÖRFAKTOR
ZWICKAU
09.07.2016
ab 22:00 Uhr
PESTPOCKEN STÖRFAKTOR
ZWICKAU
09.07.2016
ab 21:00 Uhr
HOMBRE MALO STÖRFAKTOR
ZWICKAU
09.07.2016
ab 20:00 Uhr
THE RETARDED RATS STÖRFAKTOR
ZWICKAU
09.07.2016
ab 19:00 Uhr
WORLD EATER STÖRFAKTOR
ZWICKAU
09.07.2016
ab 18:00 Uhr
FRONTEX STÖRFAKTOR
ZWICKAU
09.07.2016
ab 17:00 Uhr
CIRCUS RHAPSODY STÖRFAKTOR
ZWICKAU
09.07.2016
ab 16:00 Uhr
DER FEIND STÖRFAKTOR
ZWICKAU
09.07.2016
ab 15:00 Uhr
THE DEAD END KIDS STÖRFAKTOR
ZWICKAU
08.07.2016
ab 25:00 Uhr
THE CROWDS STÖRFAKTOR
ZWICKAU
08.07.2016
ab 24:00 Uhr
KALTFRONT STÖRFAKTOR
ZWICKAU
08.07.2016
ab 23:00 Uhr
SLANDER STÖRFAKTOR
ZWICKAU
08.07.2016
ab 22:00 Uhr
VARAN STÖRFAKTOR
ZWICKAU
08.07.2016
ab 21:00 Uhr
KICK IT! STÖRFAKTOR
ZWICKAU
08.07.2016
ab 20:00 Uhr
EAT THE BITCH STÖRFAKTOR
ZWICKAU
08.07.2016
ab 19:00 Uhr
KLOSTEIN STÖRFAKTOR
ZWICKAU
24.06.2016
ab 16:20 Uhr
DANCING ME & SKA MACHINE THIS IS SKA
DESSAU-ROßLAU
18.06.2016
ab 23:15 Uhr
PUNISHABLE ACT BRN
DRESDEN
17.06.2016
ab 20:50 Uhr
DOUBLEWIDE BRN
DRESDEN
17.06.2016
ab 20:00 Uhr
HELL NATION ARMY BRN
DRESDEN
11.06.2016
ab 25:05 Uhr
RAVENPATH CHRONICAL MOSHERS
OPEN AIR

10.06.2016

ab 22:00 Uhr

PURGATORY CHRONICAL MOSHERS
OPEN AIR
10.06.2016
ab 19:50 Uhr
PARASITE INC. CHRONICAL MOSHERS
OPEN AIR
04.06.2016
ab 23:00 Uhr
PSYCHO AND SKA FUNK´L BEATPOL
DRESDEN
04.06.2016
ab 20:00 Uhr
KLEINLAUT BEATPOL
DRESDEN
04.06.2016
ab 19:30 Uhr
WUNSCHDENKEN BEATPOL
DRESDEN
23.04.2016
ab 23:00 Uhr
RUHELOS SCHEUNE
DRESDEN
23.04.2016
ab 22:30 Uhr
FEDE SCHEUNE
DRESDEN
23.04.2016
ab 22:00 Uhr
TEXAS MUSIC MASSACRE SCHEUNE
DRESDEN
22.04.2016
ab 21:30 Uhr
ALLE OHNE TALENT SCHEUNE
DRESDEN
27.02.2016
ab 21:00 Uhr
THE CA$HBAGS SCHEUNE
DRESDEN
12.02.2016
ab 22:00 Uhr
FEDE PUSCHKIN
DRESDEN